DEPILACJA LASEROWA Lightsheer DESIRE

Depilacja laserowa latem? Czy to aby na pewno bezpieczne?

Często osoby chcące skorzystać z depilacji laserowej odkładają jej rozpoczęcie, „bo przecież i tak nie zdążę przed wakacjami zrobić całej serii”. A jak wiadomo o niechęci do używania maszynki czy wosku przypominamy sobie najczęściej, gdy na horyzoncie pojawiają się ciepłe miesiące, a wraz z nimi myśl o urlopie. I tak oto marzenie o gładkiej skórze przekładane jest z roku na rok.

Mit o tym, że depilacji laserowej NIE WOLNO wykonywać latem jest tak głęboko zakorzeniony w naszych przekonaniach jak strach przed czarnym kotem przecinającym nam drogę. Tyle samo w nim jednak prawdy.

Chcąc wykonać depilację latem musisz pomyśleć o dwóch podstawowych elementach :

1) Jaką okolicę zamierasz depilować?

Jeśli interesuje Cię depilacja zakrywanych przed słońcem części ciała, takich jak bikini czy pachy, do wykonania zbiegu latem nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań.

Gdybyś jednak myślała o depilacji bardziej eksponowanych na słońce obszarów, na przykład przedramion czy łydek, musisz zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie przed zmianą kolorytu skóry. Filtr 50+ czy bloker będą w tym wypadku konieczne.

2) Kiedy planujesz urlop?

Co jeśli w trakcie serii zamierzasz pojechać na wakacje w ciepłe miejsce?

– wykonaj zabieg 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem (to bezpieczny odstęp aby promienie słoneczne nie doprowadziły do pojawienia się przebarwień)
– podczas wypoczynku nie zapominaj o regularnym nakładaniu kremu z filtrem na depilowaną okolicę
– po powrocie 2-3 razy w tygodniu wykonuj gruboziarnisty peeling (zaprzestań dopiero tydzień przed kolejną wizytą w gabinecie)
– następny zabieg wykonaj co najmniej 4 tygodnie po powrocie z urlopu

Nasuwa się pytanie: dlaczego właściwie podczas serii depilacji nie należy się opalać?

Światło lasera działa na melaninę, barwnik znajdujący się we włosach. Ta sama substancja występuje jednak w skórze. Im bardziej jesteśmy opaleni, tym jest jej więcej.

Można by w takim razie pomyśleć, że osoby o naturalnie ciemnym kolorycie skóry nie mogą wykonywać depilacji, a jednak tak nie jest. Laser Light Sheer daje możliwość ustawienia parametrów również dla osób o ciemniejszym odcieniu skóry.

Dlaczego zatem nie należy eksponować depilowanych miejsc na słońce?

Świeżo opalona skóra jest po prostu bardziej reaktywna i nawet ustawiając moc lasera prawidłowo do danego jej koloru reakcja może okazać się nieadekwatna. Nieadekwatna w tym wypadku oznaczać może ciężko gojące się poparzenia. Poza tym, im ciemniejsza skóra tym niższe parametry możemy zastosować, a to z kolei ma wpływ na ilość -niezbędnych do usunięcia włosów- sesji. Co więcej na skuteczność wpływa również kontrast pomiędzy skórą a włosem, a ten przy opalonej skórze się zmniejsza.

Podsumowując, depilacja laserowa latem jest jak najbardziej możliwa do wykonania, pamiętaj jednak, że nie tylko od osoby przeprowadzającej zabieg zależy czy będzie ona bezpieczna, ale przede wszystkim od Ciebie !!!

 

ZAPLANUJ SWÓJ KALENDARZ, BY ZDĄŻYĆ PRZED LATEM !!!!! 🙂 🙂 🙂

Gdy nasze ciało nadmiernie jest zarośnięte lub włosy pojawiają się w miejscach, które sprawiają że czujesz się nieswojo, to jest czas aby rozważyć możliwość usunięcia niechcianych włosów. Starsze metody usuwania zbędnego owłosienia m.in. wyrywanie, golenie, woskowanie, elektroliza, IPL lub depilatory mechamiczne dają tylko tymczasowy efekt, a często niektóre z nich są bardzo bolesne i nieprzyjemne 🙁 . Dermatolodzy coraz częściej zalecają depilację laserową na problemy z wrastającymi włosami i zapaleniem mieszków włosowych  – różowe guzki i krostki, które swędzą i bolą, powodując duży dyskomfort.

Wiedząc o tym, że inne metody depilacji potrafią być nieskuteczne i dość nieprzyjemne, wywodząca się z USA firma wprowadziła na rynek laser LightSheer – najlepsze urządzenie do bezbolesnego usuwania zbędnych włosów na ciele. Laser ten jest bezpieczny, a o jego jakości świadczą liczne certyfikaty wydane przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, a także europejskie certyfikaty, m.in. ISO 9001. Dzięki LightSheer depilacja laserowa stała się najczęściej wykonywanym zabiegiem kosmetyki estetycznej na świecie.

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym?

Tak. Pozbywanie się zbędnego owłosienia za pomocą lasera to bezinwazyjna metoda depilacji. Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień skóry, może więc być wykonywany nawet w tak wrażliwych miejscach jak pachy, strefa bikini czy górna warga. Wiązka światła lasera przenika przez skórę i niszczy na zawsze mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka.

Zabieg ten jest zalecany przez dermatologów w przypadku wrastających włosów, stanów zapalnym mieszków włosowych.

Czy zabieg ten jest bezbolesny?

Zabieg nie jest zupełnie bezbolesny. Pacjentka podczas naświetlania może odczuwać minimalny dyskomfort w postaci szczypania. Stopień tych dolegliwości jest różny dla każdej osoby – zależy on bowiem od indywidualnej wrażliwości na ból.

Dlaczego należy wykonać kilka zabiegów?

Zabieg należy powtórzyć ze względu na to, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Światło lasera niszczy tylko te włosy, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu, a więc te, które widoczne są na powierzchni skóry. Wykonanie pięciu serii naświetlania w kilkutygodniowych odstępach pozwala na znaczne zredukowanie liczby odrastających włosów.

Czy depilacja laserem daje trwałe efekty? Ile zabiegów należy wykonać?

Dla osiągnięcia trwałego rezultatu i całkowitego pozbycia się owłosienia zalecane jest wykonanie od  6-7 zabiegów. Po każdej serii naświetlania odrastające włosy są cieńsze i słabsze, natomiast już po 3 zabiegach można na stałe usunąć od 80 do 92 proc. włosów. U niektórych osób zalecane jest jednak wykonanie tak zwanych zabiegów utrwalających, zazwyczaj po upływie około 2 lat od ostatniego naświetlania. Pozwala to na zniszczenie pojedynczych włosów, które gdzieniegdzie mogą pojawiać się na skórze.

Na jakiej zasadzie działa światło lasera?

Zabieg depilacji laserowej polega na wykorzystaniu zjawiska tak zwanej fototermolizy – wiązka światła emitowanego z lasera przenika przez skórę i jest pochłaniania przez melaninę, a więc barwnik którego największe stężenie znajduje się w mieszkach włosowych. Dzięki powstałej w ten sposób energii cieplnej możliwe jest trwałe zniszczenie cebulki włosa.

Czy u wszystkich osób depilacja laserowa jest tak samo skuteczna?

Nie. Skuteczność tego typu depilacji zależy w dużej mierze od naszej karnacji i koloru owłosienia. Najłatwiej usunąć włosy ciemne i grube. Z depilacji laserowej powinny zrezygnować osoby o bardzo ciemnej karnacji, a więc o wysokim stężeniu melaniny w skórze właściwej i naskórku. Z tych samych względów zabieg ten jest niewskazany dla osób, które opalały się przed wykonaniem depilacji, a także osoby mające jasne oraz rude włosy.

Czym różni się laser Light Sheer od urządzeń typu IPL i VPL?

Róznica pomiędzy laserem a IPL polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do depilacji. Laser diodowy usuwa owłosienie na zawsze, po zabiegu włosy nie odrastają.

Fale świetlne lasera LIGHTSHEER mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność w związku z tym działają w sposób celowany na włos, a konkretnie na jego barwnik, nie szkodzą tkankom dookoła. Skuteczność epilacji (depilacji laserowej) laserem Light Sheer sięga 95%. To znaczy, że może odrosnąć 5 % włosków, które są jasne, cienkie i nie mają ciemnego barwnika – melaniny.

IPL (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło) lub VPL nie są laserami, choć często są nimi błędnie nazywane. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez otoczenie. IPL nie działa wybiórczo na włos.

Bolesność zabiegów IPL i laserów podobna i uzależniona jest od wrażliwości pacjenta oraz urządzenia do depilacji. Laser Light Sheer posiada końcówkę chłodząca Chill Tip, dzięki której zabieg jest dużo bardziej komfortowy.

Podsumowując najważniejsza różnica pomiędzy laserami do depilacji (epilacji) a IPL i VPL polega na ich skuteczności oraz ilości zabiegów jakie należy wykonywać. Niezależne źródła podają, że na 1 zabieg z użyciem lasera należy wykonać średnio 3 i więcej zabiegów lampami polichromatycznymi (IPL) uzyskując i tak słabszy efekt. Dodatkowo u pacjentów poddanych zabiegom depilacji IPL lub VPL całkowite usunięcie owłosienia jest znacznie utrudnione ponieważ cebulki włosów po naświetlaniu IPL mogą być inaczej uszkodzone, „zdeformowane” przez co skuteczna laserowa depilacja (epilacja) może być trudniejsza po wcześniejszych zabiegach fotodepilacji.

PRZECIWWSKAZANIA

– Ciążą i okres karmienia piersią,
» Infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka)
» Choroby skóry takie jak: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska
» Skóra opalona naturalnie, w solarium bądź w wyniku stosowania preparatów brązujących lub samoopalających
» Stosowanie leków i ziół światłouczulających, jak również antybiotyków,
» Stosowanie suplementów diety tj. Skrzypovita itp, należy odstawić, gdyż potęgują porost włosów
» Wyrywanie włosów za pomocą pensety, wosku czy depilatora (zaprzestać 4-8 tygodni przed zabiegiem)
» Rozrusznik serca
» Depilacja laserowa jest skuteczna w przypadku włosów ciemnych
» UWAGA!!! Włosów jasnych, siwych, rudych nie da się usunąć!

Jak należy przygotować się do pierwszego zabiegu?

6 miesięcy przed zabiegiem:
– należy zakończyć kurację doustnymi retinoidami (np. Roaccutane, Izotek)

miesiąc przed zabiegiem:
– należy zaprzestać depilacji włosków za pomocą wosku, pęsety czy depilatora
– należy zakończyć kurację antybiotykowe
– zaleca się zakończyć zabiegi kwasami AHA i BHA w miejscach poddanych zabiegowi
– należy zaniechać opalania się na słońcu lub w solarium,
– należy  odstawić leki i zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, szałwia, bratek)

– należy odstawić suplementy zawierające skrzyp itp, powodujący porost włosów

tydzień przed zabiegiem:
– nie należy stosować peelingów mechanicznych bądź enzymatycznych na skórze poddawanej zabiegowi
– nie należy aplikować balsamów samoopalających oraz kremów depilacyjnych

dzień przed zabiegiem:
nie należy pić alkoholu na 24 h przed zabiegiem

w dniu zabiegu:
włoski w miejscu depilowanym należy całkowicie zgolić

– umyć miejsce poddawane zabiegowi wodą i zwykłym mydłem
– na skórę nie należy aplikować balsamów nawilżających w miejscu poddanym zabiegowi
– w przypadku depilacji pach nie należy stosować dezodorantów ani antyperspirantów

 NIE WYKONAMY ZABIEGU NA OPALONEJ SKÓRZE!

5 zabieg i kolejne – 50 % RABATU

OBSZAR

CENA
pachy 200 zł
wąsik 120 zł
baki 150 zł
broda 150 zł
twarz 300 zł
skronie 200 zł
linia nad łukiem brwiowym 120 zł
bikini mini 200 zł
bikini brazylijskie – głębokie 300 zł
łydki + kolana + stopy
300 zł
uda 350 zł
całe nogi 600 zł
plecy 450 zł
okolica brodawek 100 zł
tors / klatka piersiowa 350 zł
między brwiami – lwia zmarszczka 70 zł
brzuch 300 zł
biała linia brzucha 150 zł
kolana 100 zł
pośladki 250 zł
pośladki + szpara pośladkowa 350 zł
szpara pośladkowa 150 zł
ramiona 180 zł
ręce + dłonie
350 zł
stopy / dłonie
100 zł
kark 200 zł
policzki 200 zł
nos 180 zł
uszy 180 zł