KRIOLIPOLIZA MEDYCZNA

LipoCryo – najnowsza generacja !!!

przyłożenie 45 min -bardzo istotny czas działania urządzenia = sprawdzony efekt!

Kriolipoliza to najnowsze odkrycie medycyny estetycznej. Ten bezbolesny, nieinwazyjny zabieg stanowi alternatywę dla zabiegów chirurgicznych i pozwala na miejscowe usuwanie tkanki tłuszczowej w ramach nie wymagającego znieczulenia i rekonwalescencji, ograniczonego powierzchniowo zabiegu. Kriolipoliza polega na zamrażaniu niechcianych komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu.

Kriolipoliza jest dziełem dwóch lekarzy ze szpitala z Massachusetts, USA – Dr med. Dieter Manstein oraz dr med. R. Rox Anderson, którzy w 2008 roku udowodnili, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna niż otaczające je tkanki. Lekarze wykazali, że kontrolowane, miejscowe chłodzenie tkanek może powodować ubytek komórek tłuszczowych i utratę podskórnego tłuszczu. W wyniku dalszych badań klinicznych odkryto, że komórki tłuszczowe umierają już w temperaturze 3 st. C – w pełni bezpiecznej dla pozostałych tkanek, naczyn krwionośnych i narządów wewnętrznych.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Podstawą metody jest schładzanie komórek tłuszczowych w celu ich redukcji. Komórki tłuszczowe pod wpływem działania stałej, niskiej temperatury (około +3 stopni Celsjusza) ulegają apoptozie (kontrolowanej śmierci komórkowej), a ich zawartość jest następnie transportowana przez układ limfatyczny i wydalana z organizmu w procesach metabolicznych. W tym celu stosuje się podwójnie kontrolowaną niską temperaturę, która powoduje krystalizację trójglicerydów zawartych w komórkach tłuszczowych bez uszkodzenia tkanki nerwowej i mięśniowej. Zabiegi wykonuje się w obrębie karku, ramion, pleców, brzucha, pośladków, ud, łydek.

Film instruktażowy:

 

W jaki sposób usuwane są komórki tłuszczowe? 

Proces usuwania komórek tłuszczowych poddanych działaniu kriolipolizy przebiega następująco:

– bezpośrednio przez krystalizację, po której w ciągu 2 do 6 tygodni następuje apoptoza i postępujący proces rozpuszczania komórek wraz ze stopniowym uwalnianiem lipidów.

– pośrednio, w wyniku stymulacji współczulnego układu nerwowego, która wywołuje lipolizę.

Ile sesji będzie nam potrzebne? 

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją, pomiarem określonej partii ciała poddanej kriolipolizie. Każdy zabieg trwa 45 min – bardzo istotny jest czas działania crio.

Zależnie od grubości tkanki tłuszczowej i pożądanej redukcji indywidualnie określana jest ilość zabiegów. Korzystny odstęp czasowy pomiędzy sesjami to ok. 6 tygodni, dotyczy to tych samych partii ciała poddawanych kriolipolizie.

Jakich rezultatów można się spodziewać po zabiegach?

W zależności od początkowej grubości tkanki tłuszczowej średni ubytek wynosi od 3 do 15 mm. Odpowiada to 25-45% ubytku tkanki tłuszczowej.

Kiedy pacjent zobaczy rezultaty? 

Około 30% do 40% efektów zabiegu będzie widoczne w ciągu 15 dni, ale aby w pełni docenić najważniejsze rezultaty zabiegu musimy odczekać co najmniej 6 tygodni. Dopiero w tym momencie zdecydujemy o potrzebie kolejnej sesji.

Co pacjent czuje podczas zabiegu? 

Miejsce przyłożenia zostaje nawilżone specjalnym żelem. Następnie przystawia się głowicę maszyny LipoCryo do fałdy, która zostaje zassana do środka głowicy. Temperatura zaczyna stopniowo spadać aż do osiągnięcia 3°C. Teraz następuje chwila rozluźnienia i relaksu. W trakcie zabiegu można czytać prasę i słuchać muzyki. Zabieg przeprowadza się w pozycji leżącej lub siedzącej w zależności od miejsca przyłożenia.

Co pacjent czuje po zabiegu? 

Zazwyczaj: zaczerwienienie i drętwienie (zaburzenie wrażliwości) obszarów ciała poddanych zabiegowi; stan ten może się utrzymywać do kilku godzin po sesji. Wyjątkowo: niewielki krwiak, który w ciągu kilku dni ulegnie resorpcji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może podjąć swą normalną aktywność bez uczucia jakiegoś dyskomfortu.

Dla kogo jest zabieg kriolipolizy metodą LipoCryo? 

Zabieg kriolipolizy jest szczególnie wskazany w przypadku komórek tłuszczowych występujących miejscowo. Idealnym kandydatem nie jest pacjent otyły cechujący się otyłością ogólną, ale taki, który pragnie zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej skoncentrowanej, na przykład, na brzuchu, na zewnętrznych, wewnętrznych stronach ud, dolnej części pleców, ramionach, …

PRZECIWSKAZANIA

– Krioglobulinemia

– Napadowa hemoglobinuria

– Pokrzywka

– Ciąża i karmienie piersią

– Miejscowe stany zapalne, rany, zapalenie skóry

– Miejscowe zaburzenia krążenia

– Choroba Raynauda

OBSZAR CZAS CENA
1 przyłożenie 45 min 200 zł
1 zabieg = 3 wejścia na platformę wibracyjną w PREZENCIE 3 x 15 min Wartość prezentu

54 zł

Należy pamiętać, że zabieg kriolipolizy nie rozwiąże raz na zawsze problemu z nadwagą lub miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej. Najczęstszym powodem efektu jojo jest powrót do starych, złych nawyków. I tu należy zadać sobie pytanie – czy warto się “katować”, osiągnąć swój cel i zaraz go zaprzepaścić?

Po zabiegu kriolipolizy następuje zmiana proporcji tkanki tłuszczowej do mięśni i wody, zmniejszenie obwodów ciała, zmiana nawyków żywieniowych, czy oczyszczenie organizmu z toksyn to procesy, które aby móc widzieć ich rezultaty potrzebują czasu.

Aby “odchudzanie” było skuteczne należy już na stale stosować się do zasad zdrowego żywienia, których uczymy Państwa podczas zabiegów i po nich.

Jeśli już na zawsze chcesz cieszyć się pięknym, szczupłym ciałem – jeśli masz tendencje do tycia musisz postarać się, aby dostarczać swojemu organizmowi mniej energii niż spożywasz. Są na to dwa rozwiązania:

– albo zwiększona aktywność fizyczna

– albo odpowiednio zbilansowana dieta z zachowaniem norm na zapotrzebowanie kaloryczne.

Można też stosować np. raz, dwa razy do roku zabiegi przypominające, które pozwolą na utrzymanie efektów ciężkiej pracy.

To wszystko nie jest tak trudne, jak się wydaje. Naprawdę wystarczy tylko przeprogramować swoją świadomość i pamiętać, że my sami jesteśmy odpowiedzialni za SUKCES.